PF 2015 GASK

Stavy mysli – Za obrazem, nová stálá expozice

Nové pojetí stálé expozice Galerie Středočeského kraje v Jezuitské koleji v Kutné Hoře se zásadně liší od její bývalé podoby, kde se postupně mapovalo historické budování sbírek. Liší se také od tradičního chronologického uspořádání na sebe navazujících (nebo vůči sobě se vymezujících) stylů a „-ismů“.

Pavel Kopřiva - #PŘÍMÝ PŘENOS

Denně jsme konfrontováni s děsivými zprávami o dění na Blízkém východu či na Ukrajině. Zároveň jsme ale také denně fascinováni vědeckými objevy a lékařskými zázraky. Hned po probuzení můžeme být v kontaktu s celým světem, a ten o nás bude vědět všechno jediným kliknutím na displeji smartphonu. Dokonce už známe i donedávna tajemnou odvrácenou stranu Měsíce. Čemu ale můžeme doopravdy věřit?

Vojtěch Kovářík - Práce z posledních let

V nové dramaturgické linie kurátorů GASK " Přesahy grafiky" představuje výstava "Práce z posledních let" další osobnost současné české grafiky, Vojtěch Kováříka. Kovářík je tvůrcem monumentálních tisků a nositelem řady prestiižních ocenění: Ceny Vladimíra Boudníka za rok 2008 či několikanásobného uznání v základní kategorii v soutěži Grafika roku.

Odebírejte náš newsletter

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 9
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24