Home page

Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervence

Zcela inovovaná stálá expozice Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervence s "průniky" mladých autorů pomocí nových médií - přijďte se podívat na nové dialogy mezi výtvarnými díly s novými citáty a aforismy.

Dana Puchnarová Pokus o překonání hranice

Její výtvarná řeč se inspiruje duchovními úvahami ve spojitosti s literaturou, poezií a filosofií. Autorka ve své tvorbě uvažuje především nad „vnitřním zdravím“ lidského jedince, společnosti a civilizace. Výstava se koná u příležitosti autorčiných 80. narozenin. Navštivte výstavu do 13/5.

Vnitřek lesa - Z cyklu práce na papíře ze sbírek GASK

Přijďte se ztišit do lesa - prostoru vlastního nitra - plného myšlenek, klidu a magických obrazů. Kresby předního představitele české krajinomalby Julia Mařáka se setkávají s moderními autory jako jsou Robert Piesen nebo Bohuslav Reynek. Navštivte výstavu do 13/5.

Lyuben Petrov - Fata Morgana: 7/4 v 16.00

Duchové pralesa a postapokalyptické krajiny, otázky smrti i světlé momenty na plátnech bulharského autora, který se nechal inspirovat i renesančními malbami.

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

  • 24.03. 13:00

    24. březba 2018 (sobota) od 13.00 hodin / CESTY ZA SNY - mezigenerační program pro rodiny k vybraným dílům ze stálé expozice Stavy mysli/ Za obrazem – obměny a intervence

  • 24.03. 15:00

     

    24. března (so), od 15.00 hod. / VIDĚT ČAS / Komentovaná prohlídka výstavy s jejími autory Danielem Hanzlíkem, Pavlem Mrkusem a kurátorkou Veronikou Marešovou.

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22