Home page

Stavy mysli – Za obrazem, nová stálá expozice

Nové pojetí stálé expozice Galerie Středočeského kraje v Jezuitské koleji v Kutné Hoře se zásadně liší od její bývalé podoby, kde se postupně mapovalo historické budování sbírek. Liší se také od tradičního chronologického uspořádání na sebe navazujících (nebo vůči sobě se vymezujících) stylů a „-ismů“.

IHS - jezuitská expozice

Záměrem expozice je představit smysl existence Tovaryšstva Ježíšova, tím pak ukázat obsah, způsoby a důsledky jezuitské výuky v kolejích jako byla ta kutnohorská. Způsob instalace se tomuto záměru přizpůsobuje důrazem na stručnost, trefnost a dialogičnost sdělení. Místem instalace je schodiště věže severního křídla koleje, podél něhož uvidíte na lehkých pruzích látky vlát intence.

Daniela Vinopalová a Monika Immrová - Socha

Konfrontace sochařek dvou generací, Daniely Vinopalové (nar. 1928) a Moniky Immrové (nar. 1970), je úvahou o pojmu sochy v současném umění. Obě sochařky přitom vystupují ve své generaci jako výrazné a zároveň solitérní osobnosti. Obě autorky se v jednoduchých abstraktních formách vyjadřují k nadčasovému a stále nově problematizovanému vztahu hmoty, objemu a tvaru a jejich určení v prostoru.

Aktuálně v GASK

Odebírejte náš newsletter

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

  • 09.02. 14:00
    Z OKNA POKOJE / V únorových dílnách se seznámíme s tvorbou Aleny Kučerové, jedné z nejvýraznějších českých experimentálních grafiček.

Středa

  • 10.02. 14:00
    Z OKNA POKOJE / V únorových dílnách se seznámíme s tvorbou Aleny Kučerové, jedné z nejvýraznějších českých experimentálních grafiček.

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 9
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24