Home page

Alej světců

Dlouhodobá výstava zrcadlí barokní galerii světců Františka Bauguta, která je umístěna před jezuitskou kolejí. Výstava vznikla v návaznosti na novou podobu stálé expozice.

Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervence

Jedinečně koncipovaná sbírková expozice, která řadí díla dle rozlišných stavů mysli do tematických okruhů. Osloví všechny vnímavé návštěvníky bez nutné znalosti výtvarných stylů a chronologického řazení. V roce 2017 proběhla její kompletní proměna, včetně intervencí současných umělců.

Eugenio Percossi / Death is cool

Konceptuální malba italského umělce žijícího na zámku v nedalekých Třebešicích zpracovává tradiční umělecký námět mementa mori.

 

Ladislav Jezbera / Co chvíli nový vesmír

Objekty a instalace Ladislava Jezbery jsou způsobem vizualizace objevů fyziky, matematiky, filozofických teorií a především osobitým příspěvkem k dnešnímu sochařství.

 

Jan Harant / Pusť se a věř

Jan Harant představuje nejnovější sérii expresivních obrazů s výraznou barevností, které reflektují autorův vnitřní boj s minulostí a realitou.

Zorya / Rituál

Avantgardní klenotnictví designérského tandemu Zdeňka Vacka a Daniela Pošty se ve své galerijní instalaci  zabývá rituální proměnou, která změní své nositele pomocí nošení šperků Zorya.

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22