Home page

Alej světců

Dlouhodobá výstava zrcadlí barokní galerii světců Františka Bauguta, která je umístěna před jezuitskou kolejí. Výstava vznikla v návaznosti na novou podobu stálé expozice.

Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervence

Jedinečně koncipovaná sbírková expozice, která řadí díla dle rozlišných stavů mysli do tematických okruhů. Osloví všechny vnímavé návštěvníky bez nutné znalosti výtvarných stylů a chronologického řazení. V roce 2017 proběhla její kompletní proměna, včetně intervencí současných umělců.

Petra Malinová - Zemitě

Petra Malinová obrací svůj zájem ke krajině, krajině bez příběhů stvořených lidmi, krajině kosmické energie, kterou můžeme zahlédnout v prchavých okamžicích prozření.

Ivana Zochová – HPONI

Výstava HPONI, neboli Homeopatická moc narcistické identity, je součástí doktorandského projektu Ivany Zochové, která se zabývá mapováním vizuální pomíjivosti v prostoru. 

ATELIÉR SKLA PETRA STANICKÉHO A JENSE PFEIFERA – VELKÝ TŘESK

Studenti a absolventi obou ateliérů zkoumají hranice a možnosti skla a využívají ho jako materiál pro post-konceptuální uchopení aktuálních témat v současném umění.

Jakub Kӧnig – Zvíře jménem podzim

Ponurý detektivní příběh, odehrávající se v nedalekém Kolíně, je doprovázen zvukovou site-specific instalací.

Jiří Trnka - V zahradách imaginace

V zahradách imaginaceje název multimediálního projektu, který vzdává hold významnému výtvarníkovi a světoznámému tvůrci animovaných filmů Jiřímu Trnkovi, od jehož úmrtí letos uběhne padesát let.

ATELIÉR FOTOGRAFIE VÁCLAVA JIRÁSKA - KOLEKCE 80´ - SVOBODA

80’svoboda

Studená válka, Madonna, normalizace, natupírované vlasy, pac-man, válka v Afghánistánu, synťáková hudba, sametová revoluce… To všechno jsou pojmy, které napadnou na první  dobrou generaci mileniálů, když se jich zeptáte na 80. léta a nastupující svobodu. Na vlastní kůži ale tohle období nezažili.

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

  • 20.11. 19:00

    Vstupné: 50 Kč / Místo konání: promítací místnost Vizuálních heren / rezervace nutná: 725 607 390 / kapacita max. 30 osob /prodej vstupenek se uskuteční na pokladně vždy před promítáním

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22