Home page

Stavy mysli – Za obrazem, nová stálá expozice

Nové pojetí stálé expozice Galerie Středočeského kraje v Jezuitské koleji v Kutné Hoře se zásadně liší od její bývalé podoby, kde se postupně mapovalo historické budování sbírek. Liší se také od tradičního chronologického uspořádání na sebe navazujících (nebo vůči sobě se vymezujících) stylů a „-ismů“.

Vojtěch Kovářík - Práce z posledních let

V kontextu nové dramaturgické linie kurátorů GASK " Přesahy grafiky" představuje výstava "Práce z posledních let" další osobnost současné české grafiky, Vojtěcha Kováříka. Kovářík je tvůrcem monumentálních tisků a nositelem řady prestiižních ocenění: Ceny Vladimíra Boudníka za rok 2008 či několikanásobného uznání v základní kategorii v soutěži Grafika roku.

IHS - jezuitská expozice

Záměrem expozice je představit smysl existence Tovaryšstva Ježíšova, tím pak ukázat obsah, způsoby a důsledky jezuitské výuky v kolejích jako byla ta kutnohorská. Způsob instalace se tomuto záměru přizpůsobuje důrazem na stručnost, trefnost a dialogičnost sdělení. Místem instalace je schodiště věže severního křídla koleje, podél něhož uvidíte na lehkých pruzích látky vlát intence.

Aktuálně v GASK

Odebírejte náš newsletter

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

  • 07.02. 16:00
    GASK VÁS SRDEČNĚ ZVE NA VERNISÁŽE V SOBOTU 07/02 2015 / GASK CORDIALLY INVITES YOU TO THE OPENING OF ITS EXHIBITIONS ON SATURDAY 07/02 2015 PROGRAM / PROGRAMME: 16:00 LUMÍR HLADÍK KURÁTOR / CURATOR: RICHARD DRURY EXPERIMENTÁLNÍ PR

Neděle

Nid: 7
Nid: 9
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24