Home page

Stavy mysli – Za obrazem, nová stálá expozice

Nové pojetí stálé expozice Galerie Středočeského kraje v jezuitské koleji v Kutné Hoře se zásadně liší od její bývalé podoby, kde se postupně mapovalo historické budování sbírek. Liší se také od tradičního chronologického uspořádání na sebe navazujících (nebo vůči sobě se vymezujících) stylů a „-ismů“.

Dana Sahánková - Vertikála šerosvitu

Fascinující velkoformátové tušové kresby  Dany Sahánkové propojují světy všedního osobního prožitku, v nichž ikonograficky dominují zvířecí motivy. Detailu však kontrastuje celek universa a obrazy se stávají jakýmsi zobrazením theatrum mundi.

Výstava prodloužena do 6/11 2016!

Václav Linek - Pozdní příchody

Rodák z Kutné Hory patří mezi významné české humoristy přispívající do mnoha satirických časopisů. Celý život zasvětil práci pro Městské divadlo v Kolíně. Pozdní příchody představí průřez jak starších prací, tak nejnovějších černobílých i kolorovaných kreseb.

Dorota Sadovská - Léčba bílou

Hlavním tématem multimediální výtvarnice Doroty Sadovské je lidské tělo - ať již vcelku nebo části. Autorka představuje léčbu bílou pomocí svých kresbostřihů.

Bílá jako luxus ticha a jednoduchosti - zažijte protiváhu ukřičenosti dneška.

 

 

VJEMY - Stříbro

Designérské trio bratři Ciglerovi a Světlana Koženova vystupují pod značkou VJEMY. Navrhují nábytek, bytové doplňky, ale i porcelán, inspirovaný českým kubismem. Pro GASK připravili speciální projekt Stříbro, vycházející z historie Kutné Hory vázané na těžbu tohoto drahého kovu. Vznikla i limitovaná edice pokovených mís, které koupíte v DESIGNSHOPU.

Šimon Brejcha Sběrač a drtič

Brejchův přístup se vyznačuje nevyčerpatelným zaujetím kaleidoskopickými podobami přírody a lidské civilizace. Jedná se o zaujetí, které je až dětské ve své čirosti a intenzitě. Autor se zaměřuje na drobné a všední věci, jakými jsou například mravenci, luční kobylky, stonožky, šnečí ulity a svlečené hadí kůže.

výstava potrvá do 29/1 2017

Jiří Anderle - Pod kůží

Výstava „Pod kůží“ představuje komorní průřez Anderleho vrcholnou grafickou tvorbou z 60. a 70. let 20. století ze sbírek GASK. Název výstavy se vztahuje k autorově příznačné schopnosti ve své tvorbě analyticky „nahlížet“ do lidského nitra. Autorova výstava se koná u příležitosti jeho letošních osmdesátých narozenin.

výstava potrvá so 23/11 2016

Ty děti si pořád hrají / Dětská tematika v díle bratří Čapků

Obrazy, kresby, skici, dětské knížky, potisky textilií a dosud nevystavená díla  od 20. do 30. let 20. století. Interaktivní část nabízí volný prostor pro hru dětem, ale i dospělým. Srdečně zveme na vernisáž výstavy roku 5/11 od 16 hodin.

Aktuálně v GASK

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

  • 25.10. 13:30

    ÚTERNÍ SKUPINA OD 13.30 DO 15.00 HODIN

    STŘEDEČNÍ A ČTVRTEČNÍ SKUPINA OD 14.00 DO 16.00 HODIN

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

  • 29.10. 16:00
    Péče o umělecká díla je nejen záslužnou činností, ale i jedním z nejhlubších způsobů poznávání jejich významu a hodnoty. O obnově barokních památek nejen na Kutnohorsku budou hovořit restaurátoři Martin Kulhánek a Jakub Ďoubal.

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22