Designérka měsíce leden- Veronika Pouzarová

Veronika Pouzarová

Veronika Pouzarová je mladá šperkařka a výtvarnice zabývající se ve své tvorbě navrhováním a výrobou malých prodejních kolekcí šperků, ale především volnou tvorbou a to nejen v oblasti autorského šperku, ale také s přesahem do volné plastiky. Je absolventkou profesora V. K. Nováka a docenta Petra Vogela v ateliéru Design kovu a šperku na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara při Západočeské univerzitě v Plzni. Ještě při studiích, která zakončila v roce 2015, se účastnila několika významných skupinových výstav nejen v Čechách, ale i v zahraničí. V současné době se dále věnuje především autorskému šperku a příležitostně vystavuje. Veronika ve své volné tvorbě využívá různé materiály, přírodní i umělé, ale stále s převahou kovu. Její práce v sobě vždy nese charakteristickou stopu precizního technického myšlení a zpracování v kombinaci s jasnou jednoduchou formou.
 
V roce 2018 vytvořila se svým manželem, taktéž výtvarníkem a šperkařem Martinem J. Pouzarem kolekci pojmenovanou MÁMÁM pod jejich novou vlastní značkou POUZAR&OVÁ.
 
V současnosti můžete v designshopu vidět a zakoupit stříbrné prsteny LOVE, které jsou úspěšné už řadu let. Dále bude prezentace této autorky doplněna o brože z cyklu OKNO a   náhrdelníky z už zmiňované společné kolekce MÁMÁM.
 
Veronika Pouzarová (za svobodna Gocová), toho času na mateřské „dovolené“, žije a tvoří v Jablonci nad Nisou.

 

 

 

 

 

 

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22