Doprovodné programy

Aktuální doprovodné programy

Srpen 2016 / JSEM TO JÁ / Kdo jsem JÁ a kdo jsi TY? Co máme společného - co nás odlišuje? Co tvoří „naše světy“? Vydejme se za poznáním nás samotných i těch druhých. Inspirací pro letošní letní výtvarné dílny bude tvorba dvou českých fotografů Lukáše Jasanského a Martina Poláka, která vychází z konceptuálního způsobu uvažování o věcech i lidech kolem nás.
27. srpna 2016 (sobota) od 15.00 hodin / Srdečně vás zveme na komentovanou prohlídku výstavy Kytky, města, motýly s malířem a grafikem Jakubem Špaňhelem a kurátorkou Veronikou Marešovou.
Místo konání: výstavní prostor Přesahy grafiky
V novém školním roce 2016/17 se můžete těšit na přednášky a workshopy s těmito umělci a teoretiky:
 
PŘEDNÁŠKY:
  • Milan Guštar, hudebník, programátor a konstruktér elektronických zařízenío, odkryje mechanismus Pešánkových Barevných klavírů, společenský kontext jejich vzniku a tvorbu jejich replik pro Národní galerii v Praze v roce 1996

GASK dětem jsou tvořivé dílny pro malé umělce od 5 do 15 let. Děti se hravou formou seznamují s uměleckými díly a s výtvarnými technikami.

24. září 2016 (sobota) od 15.00 hodin / Srdečně vás zveme na komentovano prohlídku výstavy Pozdní příchody s výtvarníkem Václavem Linkem a kurátorkou Veronikou Marešovou. 
Místo konání: výstavní prostor Café Fatal
Setkávání nad českým barokem a jeho vlivem na moderní kulturu od 19. století po současnost.
 
24. září (sobota) od 16.00 hodin / SVĚTCI A HŘÍŠNÍCI Z KAMENE I ZE DŘEVA
Vaší školou byl Karlův most, Vašimi učiteli Braun a Brokoff (jak sám Jste říkával). Mezi nimi a Vámi nebylo nic. / Jan Štursa nad hrobem Myslbekovým
 
15. října 2016 (so) od 10.00 hodin / Šimon Brejcha při své grafické práci ani neryje, ani neleptá. Při své originální tiskové technice používá obyčejný karton, do kterého motivy vtlačuje. Dá se tak hovořit o symbióze aktivní a strukturální grafiky a tisku z hloubky. Úprava vlastností tiskařských barev nadto umožňuje zdůraznit reliéfní charakter matric.

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22