Doprovodné programy

Aktuální doprovodné programy

27. srpna 2016 (sobota) od 15.00 hodin / Srdečně vás zveme na komentovanou prohlídku výstavy Kytky, města, motýli s malířem a grafikem Jakubem Špaňhelem a kurátorkou Veronikou Marešovou.
Místo konání: výstavní prostor Přesahy grafiky
27. srpna 2016 (so) od 15.30 hodin / Komentovaná prohlídka výstavy Na bílém papíře Chlapi s dvojicí konceptuálních fotografů Lukášem Jasanským a Martinem Polákem a kurátorkou Adrianou Primusovou
Místo konání: Blackbox / Termín: sobota 27. srpna 2016, 15.30 hodin
27. srpna 2016 (so) od 16.30 hodin / Komentovaná prohlídka výstavy Vertikála šerosvitu s malířkou Danou Sahánkovou a kurátorkou Adrianou Primusovou
Místo konání: Projectroom / Termín: sobota 27. srpna 2016, 16.30 hodin
27. srpna 2016 (sobota) od 17.00 hodin / Svoje děti fotografuje jistě každý rodič. Ale jak fotografují svoje děti profesionální fotografové? Zvláště ti, jejichž profesí není fotografování dětí? Pokud se chcete seznámit s rodinnými alby několika skvělých fotografů a inspirovat se jejich vnímáním soukromých okamžiků, máte příležitost na besedě s fotografem Tomášem Trojanem.
V novém školním roce 2016/17 se můžete těšit na přednášky a workshopy s těmito umělci a teoretiky:
 
PŘEDNÁŠKY:
  • Milan Guštar, hudebník, programátor a konstruktér elektronických zařízenío, odkryje mechanismus Pešánkových Barevných klavírů, společenský kontext jejich vzniku a tvorbu jejich replik pro Národní galerii v Praze v roce 1996

GASK dětem jsou pravidelné výtvarné dílny, při nichž se děti seznamují s výtvarnými technikami a setkávají se s originálními výtvarnými díly moderního a současného umění. Děti interaktivně poznávají obsah a formu vybraného díla a stávají se umělci reagujícími na aktuální témata a otázky.

24. září 2016 (sobota) od 15.00 hodin / Srdečně vás zveme na komentovano prohlídku výstavy Pozdní příchody s výtvarníkem Václavem Linkem a kurátorkou Veronikou Marešovou. 
Místo konání: výstavní prostor Café Fatal
Setkávání nad českým barokem a jeho vlivem na moderní kulturu od 19. století po současnost.
 
24. září (sobota) od 16.00 hodin / SVĚTCI A HŘÍŠNÍCI Z KAMENE I ZE DŘEVA
Vaší školou byl Karlův most, Vašimi učiteli Braun a Brokoff (jak sám Jste říkával). Mezi nimi a Vámi nebylo nic. / Jan Štursa nad hrobem Myslbekovým
 
28. září 2016 (středa - státní svátek) od 19.00 hodin / Film se zaměřuje na čtyři autistické děti a jejich rodiny, které o takto postižené děti s každodenním náročným nasazením pečují. Snímek je založen na zachycení každodennosti a bezprostřednosti, rozhodně nemá účel sloužit jako didaktická příručka, která by poučovala o podstatě choroby.
15. října 2016 (so) od 10.00 hodin / Šimon Brejcha při své grafické práci ani neryje, ani neleptá. Při své originální tiskové technice používá obyčejný karton, do kterého motivy vtlačuje. Dá se tak hovořit o symbióze aktivní a strukturální grafiky a tisku z hloubky. Úprava vlastností tiskařských barev nadto umožňuje zdůraznit reliéfní charakter matric.

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22