Festival světla ve veřejném prostoru Kutné Hory 12 - 16/6

Srdečně Vás zveme na letošní světelnou podívanou: Zapni světlo pro Pešánka aneb Festival světla ve veřejném prostoru Kutné Hory - týdenní festivals větla na počest kutnohorského rodáka Zdeňka Pešánka, tvůrce první veřejné světelně-kinetické plastiky na světe, propojující ve svých dílech pohyb, barevné elektrické světlo a hudbu.

Zároveň se omlouváme za zrušení videomappingové projekce na chrám sv. Barbory z technických důvodů.

program:

12/6 úterý: 17.00 hodin - odhalení lampy k poctě Z. Pešánka

Slavnostní odhalení světelně-kinetické lampy, která je umělecky pojatá a pracuje s principy tvorby Zdeňka Pešánka, se stane trvalou připomínkou v Tylově ulici č. p. 495 v Kutné Hoře.

12 - 16/6 úterý - neděle: 22.00 hodin - videomapping

světelné graffiti na  kostel sv. Jakuba a na sochu sv. Václava naproti jezuitské koleji cestou k chrámu sv. Barbory - videomappingové projekce vždy od 22.00.

15/6 pátek: 22.00 hodin LOVE-IČKA - pouliční divadlo

Poliční divadlo + videomapping = skvělá podívaná na dobrodružný příběh s obyčejnou lavičkou a míči

Kde: Opletalova ulice, prostor za OC Pasáž, délka: 20 min

 

16/6 sobota :13.00 hodin - Divadelní představení vejce, opice, žirafice /Tineola Theater

Interaktivní kreslená divadelní hra pro malé děti od tří let, na iPadu, s vizuálními hádankami. Živě kreslené autorské představení o všem, co se rodí z vejce - motýli, můry, želvy a hadi, savci a ryby a ptáci a konce i zvířata z naší fantazie.

Kde: Podkroví severního křídla GASK, délka: 40 minut

LEDEN - ČERVEN

Kreslený příběh Z. Pešánka z rukou ilustrátorky Marie Novotné , který můžete sledovat od ledna do června 2018, a to buď v Kutnohorských listech, nebo na webu www.zapni-svetlo-pro-pesanka.klucivespolek.com.

 

16/6 sobota: 14.00 Výtvarná dílna pro děti plná světla

Dílna pro děti ve věku od 7 do 11 let, ve které za pomoci experimentů se světlem, digitálních technologií a pohybu vlastního těla společně vytvoříme krátký divadelní příběh. Součástí je i závěrečné představení.

Kde: ateliér LC GASK, cena 300 kč, délka: 180 min, začátek představení pro rodiče a kamrády: 17.30. rezervace na bartosova@gask.cz, maximální počet účastníků je 10.

 

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22