LAJKA_edukační programy pro školní skupiny

Lajka – od filmu k divadlu a zpět

Edukační programy pro školní skupiny

 

Vesmírná krajina_Edukační program pro mateřské školy

Program pro nejmladší žáky vychází obsahově z příběhu Lajky, slavné psí průkopnice kosmonautiky, a vizuálně z loutek Aurela Klimta ze stejnojmenného filmu. V programu se děti seznámí s Lajkou a budeme si povídat o tom, co všechno mohla ve vesmíru vidět a zažít. Společně s ní budeme cestovat vesmírnou krajinou a vše proložíme výtvarnými aktivitami.

Délka programu: 45–60 minut

 

Lajčina cesta do vesmíru_Edukační program pro 1. a 2. stupeň ZŠ

Program pro žáky základních škol je vytvořen ve dvou variantách tak, aby vyhovoval oběma stupňům. Žáci se prostřednictvím loutkových scén přenesou do filmového prostředí příběhu o Lajce, prvním psovi ve vesmíru. Seznámí se s historií jejího letu a pomocí výtvarných aktivit Lajce s cestou do vesmíru pomohou.

Délka programu: 75–90 minut

 

Moje cesta do vesmíru_Edukační program pro 2. stupeň ZŠ

Co je vlastně vesmír a co v něm můžeme najít? Jak si představujeme obyvatele jiné planety? V programu pro žáky 2. stupně se seznámíme s Lajkou a zkusíme si představit svou vlastní cestu do vesmírného nekonečna. Pomocí storyboardu rozehrajeme svůj vlastní vesmírný příběh.

Délka programu: 90 minut

 

Na scénu!_Edukační program pro studenty středních škol

Jak vypadá loutková scéna k animovanému filmu? Kde všude můžeme najít inspiraci pro film nebo divadlo? Jaká témata je možné zpracovat? Na to všechno se pokusíme během programu odpovědět. Na základě seznámení s loutkovou tvorbou Aurela Klimta studenti vymyslí a vytvoří příběh svého vlastního hrdiny.

Délka programu: 90–120 minut

 

Edukační programy je možné objednat od úterý do pátku od 5/12 2017 do 9/2 2018.Kontaktujte prosím Lektorské centrum GASK.

Mgr. Ivona Bartošová: bartosova@gask.cz/ 702 045 215

Mgr. Ivana Hasalová: hasalova@gask.cz/ 725 607 395

 

Vstupné pro žáky MŠ: 20 Kč / žák a pedagogický doprovod zdarma

Vstupné pro žáky ZŠ a SŠ: 30 Kč / žák a pedagogický doprovod zdarma 

Datum konání: 
05. 12.2017

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22