Nová kolekce návrhářky Josefiny Bakošové je modrá

JOSEFINA BAKOŠOVÁ

Josefina Bakošová je módní návrhářka a kreativní ředitelka pražské galerie Harddecore. Módní tvorbě se věnuje přibližně od roku 2007. Soustředí se na tvorbu dámské módy, navrhování ucelených kolekcí, stejně jako na návrhy na zakázku.

Její oblečení se vyznačuje ležérními a propracovanými střihy, elegancí a kvalitními materiály. Ve své práci klade důraz na detail, netradiční provedení a variabilitu. Její design je unikátní a velmi osobitý,i přesto v něm však najde zalíbení velká škála žen.

Pravidelně se účastní módních a designových festivalů i veletrhů, jako jsou například Designblok, Designsupermarket a další. Tváří značky je dokumentaristka a herečka Petra Nesvačilová.

 

KOLEKCE BLUE NOSTALGIA / AW 15/16

V DESIGNSHOPU GASK je nově možné zakoupit vybrané oblečení z kolekce na podzim a zimu s názvem Blue Nostalgia.

Velkou inspirací pro tuto kolekci byly střihy klasické pánské košile. Pánská košile na ženě působí lehce ležérně a zároveň elegantně. V kolekci najdeme jak dámské košile, tak košilové šaty i kabáty s variabilními, přepínacími límci, vycházející z pánských střihů.

Inspiraci Josefina Bakošová čerpala při návštěvě Izraele. Rozhodla se tuto zemi a především atmosféru plnou slunce, koření, tyrkysově modrého moře a blankytného nebe zahrnout do nové kolekce. Blue Nostalgia vzpomíná na horké letní dny, teplý vánek a středomořské podnebí.

Dominuje modrá barva - najdeme v ní kousky ve světle modré, ale i odstíny královské modře. Modrou barvu doplňují esteticky laděné odstíny béžové, šedé a černé.

Šaty a košile jsou ušity ze žíhané košiloviny z bavlny, která evokuje proudící zvlněné moře. Kromě 100% bavlny je dále v kolekci použita vlna, viskóza a hedvábí.

 

„Nová kolekce podzim/zima 2015/2016 je modrá.

Je modrá, světlá a lehká. Evokuje léto, teplo a slunce.

Dominantním motivem kolekce je střih košile.

Košile je kus oděvu, který zbožňuji.

Košile je nadčasovým módním prvkem,

který mě v této nové kolekci opět oslnil.

Inspirací pro kolekci byla návštěva Izraele.

Krásné a kvalitní materiály, přirozená elegance

a dokonalé provedení.“

 

 

Doprovodné programy pro tento týden

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

  • 02.06. 10:00

    Jóga v galerii / 2. června 2018 (so) / Jóga v netradičním prostředí. Jóga jako stav mysli – před obrazem.

Sunday

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22