Veronika Richterová "Přidat do přátel"

„Rozhodla jsem se, že společně s dětmi vytvoříme závěs - stěnu s portréty fiktivních přátel. Předlohou nám byly nejen skutečné tváře kamarádů, ale i fotografické publikace s obrázky lidí z různých koutů světa. Na facebooku se také stírají geografické a dokonce i jazykové hranice a sdílet můžete s přáteli napříč zeměkoulí.

Každý účastník vytvořil několik tváří do společné skládanky.

Pospojováním vznikl lehounký, v základu transparentní závěs, kde jsou  až nečekaně harmonicky zkombinovány teplé tóny podzimní přírody s živou barevností ostatních materiálů. Může být použit jako závěsný obraz na stěně či na okně ale stejně tak i jako vzdušný objekt vznášející se v prostoru.

Představuje  propojenost  lidí v éře sociálních sítí, motiv pospolitosti, který úzce souvisí s tématem celého projektu Umění spojení.“

Veronika Richterová

Doprovodné programy pro tento týden

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

  • 24.03. 13:00

    24. březba 2018 (sobota) od 13.00 hodin / CESTY ZA SNY - mezigenerační program pro rodiny k vybraným dílům ze stálé expozice Stavy mysli/ Za obrazem – obměny a intervence

  • 24.03. 15:00

     

    24. března (so), od 15.00 hod. / VIDĚT ČAS / Komentovaná prohlídka výstavy s jejími autory Danielem Hanzlíkem, Pavlem Mrkusem a kurátorkou Veronikou Marešovou.

Sunday

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22