Michal Cihlář "Andulky"

Živá andulka Pepina posloužila jako model pro celé ptačí hejno pestrobarevných ptáčků, jenž se postupně vyklubaly z drátů, novin, lepidla a barev a poté se usadily společně na jednu větev v ateliéru GASK.

Tento netradiční objekt půjde do dražby společně s autorským linorytem Michala Cihláře upraveným speciálně pro projekt Umění spojení.

" Vytváření papoušků ze zmačkaných a pomalovaných novin, kteří sedí na skutečné větvi, je především hra. Hra na iluzi. Hra na dokonalou iluzi, protože všechny andulky, které na mém výtvarném workshopu vyrobili malé děti společně s chlapci z Diakonie Čáslav, jsou na první pohled jako živé... Při práci na andulkách jsem si ale najednou všiml, že paralelně vznikla ještě jedna velmi příjemná iluze. Iluze, že mezi účastníky workshopu není žádná společenská propast."

Michal Cihlář

Doprovodné programy pro tento týden

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

  • 24.03. 13:00

    24. březba 2018 (sobota) od 13.00 hodin / CESTY ZA SNY - mezigenerační program pro rodiny k vybraným dílům ze stálé expozice Stavy mysli/ Za obrazem – obměny a intervence

  • 24.03. 15:00

     

    24. března (so), od 15.00 hod. / VIDĚT ČAS / Komentovaná prohlídka výstavy s jejími autory Danielem Hanzlíkem, Pavlem Mrkusem a kurátorkou Veronikou Marešovou.

Sunday

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22