Vítejte

Alej světců

Dlouhodobá výstava zrcadlí barokní galerii světců Františka Bauguta, která je umístěna před jezuitskou kolejí. Výstava vznikla v návaznosti na novou podobu stálé expozice.

Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervence

Jedinečně koncipovaná sbírková expozice, která řadí díla dle rozlišných stavů mysli do tematických okruhů. Osloví všechny vnímavé návštěvníky bez nutné znalosti výtvarných stylů a chronologického řazení. V roce 2017 proběhla její kompletní proměna, včetně intervencí současných umělců.

JAN KUBÍČEK / ŘÁD A NÁHODA

Výstava Řád a náhoda Jana Kubíčka zrcadlí princip náhody a jeho protiklad, logiku a řád, jako jednu z možností, jak obnovit a uvolnit dosavadní myšlení. Jedná se o první soubornou výstavou předkládající Kubíčkovu kresebnou tvorbu. 

GASK POD ŠIRÝM NEBEM

Projekt GASK pod širým nebem představuje v zahradách jezuitské koleje sochy či prostorové instalace umělců, zastoupených ve stálých expozicích GASK Stavy mysli / Za obrazem a Alej světců nebo na současných či připravovaných výstavách.

GWÉNAËL MORICE / FÉROVÝ OKRUH, LORIENT – LIBČICE NAD VLTAVOU – KUTNÁ HORA

Férový okruh - sofistikovaný projekt francouzského sochaře Gwénaëla Morice, který vytváří design z plastových obalů produktů běžně používaných v evropských domácnostech

MICHAELA PETRŮ / BALETKA S PLNOVOUSEM

Tematický cyklus obrazů Baletka s plnovousem rozpracovává detailněji různorodost sociálních vrstev dnešní společnosti. Zajímají ji konvence a stereotypy motivací, tužeb a cílů jednotlivých mainstreemových skupin i bohémských subkultur. Malířka zesměšňuje jejich honbu za maximálním vytěžením všech příležitostí tady a teď.

ŠIMON SÝKORA / WASTELAND

Výstava Wasteland představuje tvorbu Šimona Sýkory. Jeho figurální malby, charakteristické magicky znepokojivou a melancholickou atmosférou, jako by sledovaly zastřenou příběhovou linii osudových setkávání, cest a rozchodů i osamění a pocitů vykořeněnosti v podivném bezčasí. 

SAMOTA UPROSTŘED DAVU: CHARLES BAUDELAIRE A ČESKÉ UMĚNÍ

Dvoustému výročí narození Charlese Baudelaira věnujeme výstavu SAMOTA UPROSTŘED DAVU, která se zabývá propojením básníkovy osobnosti a díla s českým uměním 20. století a současnosti. 

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22