Vítejte

Alej světců

Dlouhodobá výstava zrcadlí barokní galerii světců Františka Bauguta, která je umístěna před jezuitskou kolejí. Výstava vznikla v návaznosti na novou podobu stálé expozice.

Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervence

Jedinečně koncipovaná sbírková expozice, která řadí díla dle rozlišných stavů mysli do tematických okruhů. Osloví všechny vnímavé návštěvníky bez nutné znalosti výtvarných stylů a chronologického řazení. V roce 2017 proběhla její kompletní proměna, včetně intervencí současných umělců.

Jaroslava Severová - Nejisté skutečnosti

Jaroslava Severová je od šedesátých let dvacátého století neopomenutelnou postavou současného českého umění. Na výstavě Nejisté skutečnosti, konané v rámci programu Přesahy grafiky, se autorka představuje retrospektivním průřezem grafickou i prostorovou tvorbou. 

Srdce velkoměsta II

Očima umělců, zastoupených grafikou či kresbou ve sbírkách GASK, nahlíží tato výstava na velkoměstskou tematiku vážným i humorným způsobem. Městské prostředí se ve vystavených pracích proměňuje ve všeobjímající „lidskou krajinu“, místo čilé interakce, opojných vjemů, ale i místo existenciální osamělosti.

Artikl. Sedm let s uměním

Výstava představuje nejen nemainstreemový časopis Artikl, ale především sedm vybraných autorů pracujících v různých výrazových médiích, kteří jsou výraznými a neodmyslitelnými zástupci umění mladé a střední generace: Argišt Alaverdyan, Andrea Baštýřová, Eliáš Dolejší, Světlana Fialová, Elizabeth Haust, Jakub Matuška, Jakub Nepraš.

Stanislav Diviš / Květy z ráje

Galerie Středočeského kraje (GASK) představuje samostatnou výstavu jedné z nejvýraznějších osobností současné malby Stanislava Diviše nazvanou Květy z ráje. V kurátorském výběru Ivana Neumanna nalezneme souhrnnou tvorbu autora za posledních deset let, která je rozdělena do sedmi tvůrčích cyklů. Výstavě dominují zářivé obrazy inspirované fantaskními florálními motivy, ale i malba inspirovaná kubismem či minimalistickou geometrií.

Vojtěch Horálek / Velké koupání

Vojtěch Horálek (*1983, Praha) uvede svou nejnovější tvorbu, navazující na jeho předchozí výstavu Sluneční lázně (Galerie kritiků, Praha), která se věnovala tématu slunění a vodních radovánek. Velké koupání neodkazuje k stejnojmennému obrazu Paula Cézanna, ale spíše k oblíbené volnočasové aktivitě 80. let 20.století.

 

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22