Vítejte

Alej světců

Dlouhodobá výstava zrcadlí barokní galerii světců Františka Bauguta, která je umístěna před jezuitskou kolejí. Výstava vznikla v návaznosti na novou podobu stálé expozice.

Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervence

Jedinečně koncipovaná sbírková expozice, která řadí díla dle rozlišných stavů mysli do tematických okruhů. Osloví všechny vnímavé návštěvníky bez nutné znalosti výtvarných stylů a chronologického řazení. V roce 2017 proběhla její kompletní proměna, včetně intervencí současných umělců.

Josef Svoboda / Scénograf

Multimediální expozice k nedožitým 100. narozeninám jedné z nejvýraznějších postav světové divadelní scénografie Josefa Svobody připomene jeho bohatou tvorbu v rozmezí od 40. let 20. století do počátku 21. století. Expozice připomíná klíčová témata Svobodovy scénografické tvorby, jakými jsou práce se světlem, se zrcadly, fenomén schodiště či ve své době novátorské využití moderních technologií.

DAGMAR ŠUBRTOVÁ / STELLA MARIS

GASK představuje výstavu STELLA MARIS. Latinský termín Stella Maris – hvězda mořská – je spojován s Pannou Marií jako ochránkyní námořníků či s bránou nebes. Autorka jej použila pro název své instalace, sestavené pod barokní klenbou Experimentálního prostoru s historickým bazénem, jako metaforu zrcadlení vzdáleného univerza a skryté povahy Země. 

JAN KUBÍČEK / ŘÁD A NÁHODA

Výstava Řád a náhoda Jana Kubíčka zrcadlí princip náhody a jeho protiklad, logiku a řád, jako jednu z možností, jak obnovit a uvolnit dosavadní myšlení. Jedná se o první soubornou výstavou předkládající Kubíčkovu kresebnou tvorbu. 

AlŽBĚTA JOSEFY / NEJISTÝ POPUD

Výstava Nejistý popud prozkoumává uměleckou genezi a transformaci tvorby absolventky pražské AVU Alžběty Josefy. 

ADÉLA SOUČKOVÁ / LIDÉ CHLEBA A MASKY SMRTI

Výstavou Lidé chleba a masky smrti představuje své textilní stély, vytvořené technikou strážnického modrotisku, multimediální umělkyně Adéla Součková. Ta prostřednictvím svých děl navazuje dialog s řemeslnou a slovesnou tradicí spjatou úzce s prožíváním přírody a pohybem v krajině.

GASK POD ŠIRÝM NEBEM

Projekt GASK pod širým nebem představuje v zahradách jezuitské koleje sochy či prostorové instalace umělců, zastoupených ve stálých expozicích GASK Stavy mysli / Za obrazem a Alej světců nebo na současných či připravovaných výstavách.

GWÉNAËL MORICE / FÉROVÝ OKRUH, LORIENT – LIBČICE NAD VLTAVOU – KUTNÁ HORA

Férový okruh - sofistikovaný projekt francouzského sochaře Gwénaëla Morice, který vytváří design z plastových obalů produktů běžně používaných v evropských domácnostech

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22