Designér zimy - Prasklo

Mladá česká značka Prasklo, za kterou stojí designérka Petra Švejdarová, kombinuje betonové podstavce s recyklovaným sklem. Prasklo je kombinace betonu a recyklovaného skla, které působením plamene a ledové vody praská a sklo ta nabízí další rozměr. Vše zahlazeno, zabroušeno, nikdo se nepořeže. Prasklo rovněž využívá odpadní produkty české sklárny Preciosa. Více o produktech na: www.prasklo.com 

- Poprvé bylo Prasklo Czech Design Weeku v roce 2016, o rok později na Prague Design Week v Tančícím domě.

- Galerie jako HARDDECORE, Vida Gallery, či Artiseme autorku oslovili se zájmem o spolupráci.

V roce 2019 byla na Prague Design Weeku nominována na nejlepší produkt.

- V roce 2019 byla vybrána do prestižkategorie Talents na veletrhu Ambiente Frankfurt, a na výstavu Trends, která předpovídá nadcházející trendy designu.

- Prasklo se od tohoto září prodává i v respektovaném tokijském designovém obchodě Living Motif

Začala dělat vázy a nad vlastní značkou nepřemýšlela, ale když se se svými vázami dostala i na pár výstav, zkusila to. A má úspěch. Na Prague Design Weeku ji letos nominovali na nejlepší produkt. „Chci prozkoumávat nové postupy a technologie, ale jsem nyní na začátku omezená danými možnostmi, protože je to často otázka neúnosných nákladů. Při tom všem je pro mě ale nejdůležitější držet se toho, aby měli má díla uměleckou hodnotu a svou vlastní autenticitu,“ říká Petra Švejdarová o své značce Prasklo v rozhovoru Lidovky.cz.

 

 

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22