DESIGNSHOP - oblečení, šperky, nádobí a doplňky českých návrhářů

Vážení návštěvníci,

vítejte v našem designshopu - na této stránce najdete jen zlomek toho, co u nás můžete vidět a koupit. 

BODLINE

Aktuální novinkou je spolupráce se značkou BODLINE. Jedná se o originální módní značku, která se zabývá ruční výrobou kabelek a tašek z pravé, české, hovězí ušně. Za vším stojí dva nadšení lidé, kteří ke každému výrobku přistupují jako by byl kouskem umění. V jejich sortimentu najdete krásné batůžky, kabelky, ledvinky, pouzdra, klíčenky nebo peněženky.  

LT DESIGN

Jednou ze stálic scény Design shopu v GASKu je i čáslavská značka LT Design. Za názvem se skrývá autorka Lucie Tvrdíková, která absolvovala na oboru design kovu a šperku na Západočeské univerzitě v Plzni a následně se vydala na obor sochařství se specializací na keramiku. Každé ráno lze začít znovu, jinak, lépe. Třeba snídaní v krásných miskách a kávou nebo čajem v designových hrncích. V produkci LT Design nechybí ani talíře, doplňky do koupelny či šperky. Již nyní přijímá autorka vánoční zakázky, těšíme se, co přinese (pod)zimní kolekce.

FAKTICKY

Značka, která vznikla v roce 2016 a již tvoří duo Petra Bindr a Barbora Nováková. Autorské šperky, které zaujmou širokou škálu žen – od jemných víl po rockerky. Na každou čeká polodrahokam spojený s betonem. Stylizovaná prezentace šperkařského studia FAKTICKY, které do galerijních prostor přeneslo svůj ateliér a uměleckou dílnu spolu s náčiním i fundusem. Součástí instalace je také nejnovější kolekce šperků. Výstava trvá do 29. listopadu a hledejte ji v přízemí ve výstavním prostoru Whitebox.

PRASKLO

Začínající tvůrkyně Petra Švejdarová kombinuje recyklované sklo s betonem a vytváří tak unikátní nádoby, které fungují skvěle i bez květin. Jejich primární účel je ovšem zřejmý. Sympatická je nám myšlenka druhého života materiálu, který by jinak skončil v odpadcích. Kdo by byl řekl, že když dáte vyhozené lahve na piedestal, budou najednou hodny obdivu?

JOSEFÍNA BAKOŠOVÁ

Josefina Bakošová je uznávaná módní návrhářka, která v roce 2006 otevřela svůj prostor, galerii Harddecore dávájící prostor českému designu. V roce 2008 se Josefina pod značkou CHI-CHI prezentovala poprvé s módní přehlídkou na @Designblok. Od roku 2014 funguje a pracuje pouze pod svým jménem JB. Začátkem roku 2020 opustila koncept galerie Harddecore a přeměnila prostor pouze na svůj showroom, ve kterém můžete kolekce nejen vyzkoušet.

BEWOODEN

Psal se rok 2013, když se Ctirad s Partikem a Jakubem rozhodli založit značku BeWooden. Jejich prvním produktem byl legendární dřevěný motýlek, jehož tvar, materiál a provedení, dovedli k dokonalosti. O čtyři roky později se v jejich sortimentu objevily brože, které má doma nejeden z nás. Malé lišky, medvědi i jelínky můžete objevit, společně s dalšími produkty, v přízemí, v našem GASK design shopu.

LLEV

Představujeme Vám LLEV – nezávislé designové studio, které kombinuje umění a design. Jejich nejnovější kolekce je přímo propojena s jejich vášní, s houbami a jejich sběrem, a proto se nyní orientují na pěstování designu s pomocí největšího organismu na světě – mycelia. Tato biologická technologie doslova roste pod vašima nohama. Produkty z mycelia doplňuje nová kolekce nábytku Sileencio. Tento nový nábytek je pohledem na distanční pracovní a intimní zónu jednotlivce nebo skupiny lidí, kteří hledají optimální pracovní místo pro koncentraci. Inspirací pro Sileencio byla ideální představa kanceláře, která se nachází na ukryté lesní mýtině ve stínu bučiny.

MAYDA

MAYDA – nositelná česká módní značka, která si zakládá na vlastních originálních vzorech. Za názvem stojí a tvoří česká návrhářka Magda Vachunová. Tu nejčastěji najdete v ateliéru v Lysé nad Labem, kde své kolekce nejen navrhuje, ale sama je i šije a z velké části také zdobí sítotiskem. Zákaznicím pak oděvy ladí na míru v showroomu Backyard na Praze 1. Oslava a pocta všem ženám je vyjádřena v její nové kolekci Venuše – Intimní hygiena 2019/2020. Základním prvkem této kolekce je ruční vrapování, které připomíná dlouhé rozevláté vlasy žen, jež se nestydí samy za sebe a jsou prostě samy sebou. Módní kolekce je vytvořena s autorskými ilustracemi Radky Martincové (Spradka). 20. března 2021 se uvidí MAYDA v GASK i s Vámi na Jaro–Design–GASK. Těšíme se!

TYFORMY

TYFORMY- Studio Tyformy zaměřující se na tvorbu užitných předmětů z porcelánu vede Pavla Vachunová. Ateliér se profiluje specificky pojatými šperky, užitým porcelánem i velkými exteriérovými plastikami. Její volnou tvorbu formuje slovácký folklór a rodné Horňácko se svými zvyklostmi a rituály: „Stačí se jen zastavit a přesně vím, jak vypadá rozkvetlý jabloňový sad, jak nad ním vychází slunko. Přesně vím, pod jakým stromem stojí jaká lavička. Silně mě ovlivňuje hudba, nejvíce Janáček, ale dnes už i táhlé písně, které jdou z kopce na kopec. Myslím na staré tetičky, líbí se mi pomalost a rytmus krajiny“, reflektuje své inspirační zdroje umělkyně. Její bílá glazovaná kvítka či věnečky se stávají jakýmisi sarkofágy vyprávějícími o odvěké lidské touze zachytit krásu v nesmrtelné, neměnné podobě. Porcelánové florální objekty jsou otiskem života a zároveň důkazem věčné pomíjivosti.  

KATEŘINA KRAUSOVÁ

Představuje v roce 2018 unikátní kolekci bižuterie symbolicky inspirovanou národními barvami - „Kolekce 100“.
Kolekce v barvách trikolóry je založená na minimalistickém tvarosloví s důrazem na vyznění barev, zejména z pohledu jejich estetické hodnoty. Vysoce kontrastní barevnost skleněných komponentů, rafinovaně zjemněná několika odstíny a odlišnými povrchy jako je lesk a mat, dokonale akcentuje téměř s každou další barvou a vytváří jedinečný módní doplněk.

Kolekce je nadčasová, nositelná tradičně i s nadhledem a vtipem, podle vkusu a stylu nositele. Kolekce 100 a všechny další bižuterní kolekce značky jsou ideově i řemeslně spjaté s oblastí Jablonecka – Jablonec nad Nisou, které historicky patří k světově nejvýznamnějším exportním lokalitám bižuterie a bižuterních polotovarů. Broušené skleněné komponenty používané v jednotlivých kolekcích jsou výsostně českým produktem, a to od výroby suroviny až po finální povrchové zpracování. Kvalita těchto produktů je garantována značkou společnosti Preciosa a.s., která je ve světě uznávaným výrobcem křišťálových, strojně broušených komponentů.

NALEJTO

Nalejto, to je skupina mladých a nadaných designérek – Lenka Záhorková, Markéta Kalivodová a Lucie Vostalová, která nám představuje podobu současného porcelánového designu. Skupina NALEJTO vznikla roku 2015 v ateliéru keramiky na Fakultě designu a umění v Plzni. Každá z designérek pracuje na svém individuálním projektu, který si sama navrhuje a vlastnoručně realizuje, jedná se např. o mísy, vázy, objekty a šperky. Společně skvěle fungují jako tým, především díky své velké lásce k tak čistému a krásnému materiálu jako je porcelán. Snaží se hledat polohu mezi funkčností a estetickým pojetím, ale samozřejmě se pouští i do experimentu, který můžeme vidět na kolekci INITIUM Lenky Záhorkové a na diplomové práci BUĎ & NEBO Lucie Vostalové. Posledním společným projektem je kolekce Swallow, která byla představena veřejnosti na Designbloku 17.

SOJKA

Sojka, to jsou dvě kamarádky, které baví tvořit. Tvoří s láskou a je pro nás důležitý osobní přístup, často tvoří věci na zakázku. Preferují jednoduchý, minimalistický design, mají rády kvalitní zpracování i materiály. Vlastnoručně vyrábí obaly na tablety, čtečky a telefony, kabelky, peněženky a pouzdra. V jejich profilu najdete výrobky z plsti a kůže. Podporují výhradně lokální dodavate.

BLUEBERRIES

Blueberries je značka šperků a doplňků. V době zrání borůvek ji založili šperkařka Markéta Richterová a designér Zbyněk Krulich. V rámci Designbloku’12 v prostorách Openstudia Šporkovského paláce Blueberries představili svou první kolekci šperků vyrobených technologií 3D tisku. Jako zdrojový materiál je použit jemný prášek, který tiskárna nanáší vrstvu po vrstvě. Vhodným materiálem kolekce je Nylon, šperky jsou lehké, pružné, mají sametově matný povrch. Postupně ale budou přibývat i šperky z průhledného akrylátu, nerez oceli nebo stříbra a zlata. Autoři tvoří pod vlastním rukopisem, inspirace pramení především z přírodních organických i anorganických struktur. Pracují se světlem, hmotou, kompozicí, měřítkem a geometrií.

Blueberries získali ocenění Czech Grand Design 2012 za nejlepší šperk roku.

STEHLÍK DESIGN

Stehlík design je vlastní značka designera Petra Stehlíka, založená roku 2015. Veškeré dění se odehrává v rodinné dílně v Plzni – nejen samotná výroba produktu, ale také prvotní nápad či výrobek. Do širšího povědomí se značka dostala díky edici Origami, která, jak již název vypovídá, vychází z japonského umění skládání papíru. Výrobky zaujmou svojí čistotou a ostrostí detailu. To vše je dáno precizní výrobou modelu a forem a v neposlední řadě nestandardními postupy při odlévání porcelánu.

KATEŘINA REICHOVÁ

"Mám ráda materiály, které jsou trvanlivé. Chci si být jistá tím, že co vytvořím, vydrží navěky. Plexisklo pro mě představuje větší luxus než vzácné kovy a drahokamy." Těmito slovy komentuje mladá designérka Kateřina Reichová svou kolekci Crystal Sky, která na první pohled evokuje touhu nasednout do proskleného hvězdoletu a cestou vesmírem utrhnout z křišťálově chladných hvězd některý z jejích šperků. Autorka se nechala inspirovat futuristickým stylem. Leitmotivem její práce se šperkem je od počátku vize budoucnosti, ve které jsou šperky umístěny na těle na netradičních místech, i když stále s důrazem na jejich funkčnost při častém nošení. Šperky jsou charakteristické svým technicistním stylem. Autorka pracuje převážně s nadčasovou chirurgickou ocelí a akrylátovým sklem, které vybrušuje do tvarů připomínajících krystaly.   V Designshopu můžete nyní najít vybrané kousky z její koleckce ´Crystal Sky´ -  náhrdelníky – Stick a Cubis, náramky Crystal a Technic, prsteny Crystal Sky a náušnice Architect. Tyto šperky doplňují ještě kousky Mullatem – unisexové náušnice/objekty bez nutnosti propichování uší.

VERONIKA DUSILOVÁ

Tvorba této designérky je o zkoumání a objevování nových vesmírů. Sama říká: "Pozoruji svět kolem sebe, vnímám člověka jako takového, jeho chování, prožitky, potřeby... Vytvářím šperky/objekty, které v sobě nesou více smyslů. Nejsou jen estetickým doplňkem, ale talismanem."  Veronika Dusilová je zaměřena na tvorbu šperků, které najdete i vašem ochodě.

 

 

 

 

 

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22