Doprovodné programy

Aktuální doprovodné programy

14/8, 21/8 a 28/8/2020 od 15.00 hodin_ Letošní letní výtvarné dílny se budou u příležitosti 10. výročí rekonstrukce jezuitské koleje věnovat baroknímu umění. Výsledky čtyřdenního pronikání do mohutné epochy budou malí a mladí umělci prezentovat rodičům a veřejnosti poslední „táborové“ dny.
Místo konání: Vizuální herny / Vstupné: zdarma
15/8/2020 (so) od 14.00 hodin_Letní komentovaná prohlídka jezuitskou kolejí, kterou povede knihovník GASK Petr Adámek a restaurátor Martin Kulhánek. V 15.00 hodin pak bude následovat prezentace o rekonstrukci jezuitské koleje během let 2004–2009 a o jejím „znovuzrození“ jako muzea umění.
15/8/2020 (so) od 16.00 hodin_Komentovaná prohlídka výstavy Velké koupání. Výstavou vás provede autor Vojtěch Horálek a kurátorka výstavy Veronika Marešová.
Místo setkání: Café Fatal / Délka programu: 30 minut / Vstupné: zdarma / Cílová skupina: studenti, dospělí a senioři
15/8/2020 (so) od 16.30 hodin_Komentovaná prohlídka výstavy Stanislava Diviše Květy z ráje s autorem Stanislavem Divišem a kurátorem Ivanem Neumannem. Expozice prezentuje několik malířských cyklů včetně souboru Květy z ráje, který je inspirován zářivými vitrážemi francouzských gotických katedrál a dal název celé výstavě.

HAPTICKÉ PŘEPISY VYBRANÝCH DĚL ZE STÁLÉ EXPOZICE / Lektorské centrum GASK v současné době nabízí 8 haptických přepisů vybraných uměleckých děl, umístěných trvale ve stálé expozici Stavy mysli / Za obrazem - Obměny a intervence. Přepisy jsou určeny primárně slabozrakým a nevidomým návštěvníkům. K těmto přepisům byly namluveny komentáře odkrývající obsah a vznik vybraných děl.

Do stálé expozice Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervence připravilo Lektorské centrum GASK sérii animačních programů pro návštěvníky se zrakovým znevýhodněním. S podporou Ministerstva kultury vznikly čtyři nové haptické přepisy děl ze sbírek GASK. 

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22