Knihkupectví a Designshop

KNIHKUPECTVÍ

Knihkupectví v přízemí jezuitské koleje (pokladna GASK) je zaměřeno na literaturu týkající se umění, teorie umění a na odborná periodika o umění a kultuře. Naleznete zde publikace věnující se architektuře, designu a okrajově historii. V nabídce jsou rovněž katalogy vydávané u příležitosti výstav, které se konají v galeriích GASK. V poměrně širokém záběru je zastoupena kreativní dětská literatura s hravou úpravou knížek, často ilustrovaná či literárně zpracovaná českými současnými umělci. Nakladatelé, se kterými spolupracujeme: Zlatý řez, Baobab, Labyrint, Paseka, Revolver Revue, Argo, Slovart, Kant, Meandr, ad.

DESIGNSHOP

Originálně řešený GASKshop, jehož koncepce se zakládá především na prezentaci mladých českých designérů, je umístěn v bezprostřední blízkosti galerijního knihkupectví.

Prodejní platforma nabízí řadu výjimečných šperků od Kateřiny Reich, Veroniky Černé, Veroniky Drahotové, studia Fakticky, Kateřiny Krausové, BeWooden, Lucie Trojakové/Tvrdíkové, Petry Havlové,Janji Prokić, Veroniky Dostálové, Hany Polívkové, Stehlík design, Blueberries, Veroniky Dusilové, Pavly Vachunové, Metráž a Jaro design. 

V nabídce najdete porcelán od LT Design, Nalejto, Clap design, Studio revír, i originální designové předměty Pavly Vachunové, Bewooden a studiíí Llev aMORPHE. Sortiment dále rozšířil Martin Kocourek originálními noži, Pavel Tichoň krabicemi s překvapením a studio Morrows, z jehož dílny vzešly nově také psaníčka a kabelky z netradičních materiálů. Naleznete zde také i GASKové tašky z bannerových recyklátů, které odkazují na uplynulé výstavy.

Nedílnou součástí Gaskshopu je Fashionpoint, nabízející v současnosti modely českých oděvních návrhářek: Josefina Bakošová, Denisa Nová (DNB), Fiží, Zuzana Běhalové Sedmidubská, Mikela da Luka, Anna Leschingerová, BUBA a LEEDA/Metráž. K dispozici jsou také tašky, batohy a ledvinky od Artikl, nebo kalbelky ze studia SOJKA. Zboží se několikrát za rok obměňuje.

Novinkou jsou aktuálně roušky GASK inspirované díly ze stálé expozice GASK Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervence.

DESIGNSHOP je částečně koncepčně provázán s výstavním prostorem WHITEBOX, kde jsou formou instalací uváděny krátkodobé výstavní projekty představující současnou uměleckou tvorbu pohybující se na pomezí volného umění a designu. Designshop tak umožňuje prodej a nákup vystavených exponátů.

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22