Očkovací centrum je v provozu!

Po zkušebním víkendovém provozu je od pondělí 19.4. veřejnosti k dispozici očkovací centrum v novém areálu kongresového centra GASK na adrese Kremnická 239/7, Kutná Hora Žižkov. Prostor bývalé jízdárny, který sloužil jako parkovací dům, prošel během uplynulých 12 měsíců rekonstrukcí na kongresové centrum. Kvůli pandemii má prozatím nové využití. U jeho otevření byl i radní Ing. Pavel Pavlík, kterému tímto děkujeme za slova podpory.

Obyvatelé Kutnohorska se dosud mohli nechat naočkovat v nemocnici v Kutné Hoře. Ode dneška už lidé vakcínu dostanou v moderních vzdušných prostorách bývalé jízdárny, kde je dobré zázemí pro veřejnost i pro zdravotníky. Kapacita očkovacího místa je až 500 lidí denně, vše ale bude záviset na dodávkách vakcín a personálu.

Provozní doba je od pondělí do neděle od 07:30 do 18 hod (opět dle dostupnosti vakcín). Koordinátorka očkovacího centra prosí veřejnost o to, aby lidé chodili na očkování včas a vyplnili si u vchodu umístěný formulář. Parkoviště je vyhrazeno podél ulice Kremnická. Dále doporučujeme využít parkoviště Na Valech, v ulicích Purkyňova (u Dospiva elektro) a Smíškova (pod soudem).Bezbariérový přístup do očkovacího centra je zajištěn.V zahradách jezuitské koleje je možnost občerstvit se za příznivého počasí v bistru ZERO POINT. S dotazy se mohou lidé obracet (od úterý 20.4.) ve všední dny na čísle: 601379864

„Jsem ráda, že naše nové kongresové centrum nezůstane zavřené, a naopak bude mít i teď, v době pandemie, smysluplné využití. Do areálu GASK se díky tomu alespoň trochu vrátí život, naši zaměstnanci pomáhali s přípravami a zapojí se i v očkovacím centru. Navíc jsme do venkovního prostoru GASK umístili umělecká díla, aby se lidé mohli potěšit uměním naživo, nejen v online světě,“ doplnila ředitelka GASK Jana Šorfová.

 

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22