MUZEJNÍ NOC 2018

 

18. května (pá), od 18.00 hod. / MUZEJNÍ NOC 2018 / Muzejní noc otevírá „dveře“ galerie návštěvníkům v netradičním čase a s bohatým kulturním programem.


18.15 / DVANÁCT MĚSÍČKŮ (Divadlo Drak)
Divadelní představení (nejen) pro děti.
Maruška žije v malé chaloupce se svou macechou a nevlastní sestrou. Ty se k ní nechovají vůbec hezky. Vrcholem pak je, když nebohou Marušku pošlou na mráz, aby jim přinesla třeba jahody: „A bez nich se nevracej!“ Co si chudák Maruška teď počne? Venku zuří sněhová vánice, psa by nevyhnal a k tomu ten nesplnitelný, hloupý úkol. Každý přece ví, že jahody v lednu nerostou. Nebo už to nikdo dávno neví?

Místo konání a začátek představení: refektář, 18.15–18.55 / Vstupné: zdarma


18.30 / WORKSHOP K VÝSTAVĚ ČASOPISU RAKETA
Průchozí výtvarná dílna pro nejmenší inspirující se výstavou ilustrací dětského časopisu Raketa.

Místo konání a začátek workshopu: chodba v severním křídle, 2. patro / Vstupné: zdarma


19.30 / MÓDNÍ PŘEHLÍDKA JOSEFINY BAKOŠOVÉ
Josefina Bakošová je módní návrhářkou a kreativní ředitelkou Harddecore Gallery v Praze. Módnímu návrhářství se věnuje od roku 2007, kdy se představila s exkluzivní autorskou kolekcí pod vlastní značkou Chi-Chi. V roce 2014, s příchodem nové kolekce ženského oblečení Fall/Winter 2014/15, Josefina opustila značku Chi-Chi a začala prezentovat své dílo jednoduše pod svým vlastním jménem „Josefina Bakošová“.
Její móda je elegantní, vyznačující se pohodlnými, ležérními střihy. Důraz klade převážně na kvalitní a exklusivní materiály a propracované střihy, které si zakládají na variabilitě a netradičním provedení. Kolekce každoročně představuje v limitovaných sériích.
A kdo si novou kolekci v rámci Muzejní noci v GASK oblékne? To se nechte překvapit.

Místo konání a začátek přehlídky: upřesnění informace na webu GASK / Vstupné: zdarma


20:30 / KONCERT LADY MERLOT
Skupina čtyř hudebnic z Prahy. Čtyř nerozlučných kamarádek, milovnic hudby, experimentátorek, mistryní převleků, podporovatelek smysluplných projektů, kreativních duší, arte umělců, jóga guru, DIY tvůrkyň, pekařek, labužnic, kouzelnic všeho druhu. Čiva, Pleta, Swimma, Froga, Gorila, Mýval, Liška… Svět, Efe, Heda, Annis. To všechno jsou Lady Merlot. Co hrají za styl? „Lady Rock“!
Místo konání a začátek koncertu: konferenční sál severního křídla, 20.30 / Vstupné: zdarmaWORKSHOP NA VÝROBU PLACEK S MOTIVY Z NOVÉ STÁLÉ EXPOZICE STAVY MYSLI / ZA OBRAZEM - OBMĚNY A INTERVENCE
Výtvarná dílna pracující s vybranými motivy z obrazů ze stálé expozice GASK ukáže, jak hravě „recyklovat“ umění.

Místo konání a začátek workshopu: časová osa / Vstupné: zdarma / Čas: bude probíhat po celou dobu akce

 

Muzejní noc se koná pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové a radního Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Karla Horčičky.

 

Datum konání: 
18. 05.2018

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22