Dress Code Book - Jana Thálová a Barbora Baronová - WHITEBOX

14. 06.2014 - 28. 09.2014

Poprvé ve WHITEBOXu GASK dostává prostor volná, a přesto nositelná textilní tvorba. Jana Thálová uvádí v originálním koncepčním řešení limitovanou kolekci čtecích šatů Yinothay, která vychází z osmi autentických příběhů svobodných, bezdětných českých žen zpracovaných v knize Slečny literární dokumentaristky Barbory Baronové a fotografky Dity Pepe. 

„Kolekce reflektuje potřebu moderní ženy vytrvale číst a zároveň naplno žít. Variabilní šaty na čtení i do města nesou příběhy, do kterých se můžete obléct, schovat, zavinout i zamotat. Texty knihy jsou přetištěny na části oděvů a na saténové pásky, kterými se převazují. Pro každý z osmi příběhů byl vytvořen originální design šatů nebo doplňku. Díky aranžování pomocí poutek a pásku se dá z šatů Yinothay vytvořit pokaždé jiný model.“

Výstava ve WHITEBOXu pracuje s několika médii. Vedle instalovaných knih a šatů také se zvukem. Původní nahrávky rozhovorů stojící na počátku projektu, které se přes knihu přenesly v interpretaci módní návrhářky na oděv, se vrací do centra pozornosti v podobě zvukových nahrávek v autorském pojetí Terezy Vilišové.

 

Autorka šatů: Jana Thálová

Autorky knihy: Barbora Baronová, Dita Pepe

Hlas na nahrávce: Tereza Vilišová

Kurátor výstavy: Veronika Marešová

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22