Pavel Vašíček a Petr Vašíček - Intenzity

11. 10.2015 - 28. 02.2016

Café Fatal

 

2. patro

Výstava malířů – dvojčat Petra a Pavla Vašíčkových přiblíží dvojí pohled umělců, které kromě společných vzpomínek z dětství spojuje i studium klasických malířských technik u prof. Z. Berana na AVU v Praze.

Pavel Vašíček představí své aktuální figurální obrazy vzniklé dílem v Kutné Hoře a dílem na nedávném stipendijním pobytu v Německu. Tematicky se Pavel věnuje současným problémům společnosti, včetně válečných konfliktů, přinášejícím samotu a ztrátu identity a vedoucím k přehodnocování základních lidských hodnot. Po formální stránce se od estetizujících barokních forem posouvá blíže k barevně syrovému impresionistickému uchopení podtrhujícímu existenciální vyznění děl.

Naproti tomu Petr Vašíček vystaví své práce, jež tvoří od roku 2006 ve svém novém domově v belgických Antverpách. Stejně jako u bratra je pro Petra důležitá barva a zachycení nejhlubších emočních vrstev formovaných úzkostí, obavami a pravdami, které s sebou přináší dnešní doba. Petrovy obrazy provází pomalé, urputné hledání finální podoby, často vázané na motivy krajin či přírody. Soustředěná intelektuální korekce svým způsobem připomíná tvorbu mistrů japonské kaligrafie. Dlouhý a intenzivní zrod pláten přímo rezonuje s autorovými životními pocity a vnitřním zápasem a je nejlepším dokladem otevřenosti, s níž se snaží vypořádat s otázkami, jež ho obklopují.

Veronika Marešová, kurátorka výstavy

 

Video z vernisáže:

https://www.youtube.com/watch?v=qmUCM9HC3J8

Doprovodný program

Kurz malby portrétu s Pavlem Vašíčkem

Prodloužení kurzu 21/1, 28/1 a 4/2 od 17.00 hodin

  • 21. 01.2016
  • 28. 01.2016
  • 04. 02.2016

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22