XXL pohledů na současné slovenské výtvarné umění

26. 06.2016 - 23. 10.2016

vernisáž: 25/6 2016

trvání výstavy: 26/6 - 23/10 2016

iniciátor a koordinátor projektu: Ladislav Snopko

kurátoři: Zuzana Bartošová, Richard Drury

ukázka z výstavy XXL pohledů na současné slovenské výtvarné umění

„XXL pohledů na současné slovenské výtvarné umění“ je dlouhodobý výstavní projekt představující přední slovenské výtvarné umělce všech generací. Výtvarníky uvádějí v rámci přímého dialogu uznávaní slovenští, čeští, ale i zahraniční teoretici, kritici a historici umění, kteří se věnují jejich tvorbě. Jde o nejvýznamnější programovou přehlídku slovenského výtvarného umění v České republice. Výstavní cyklus, který začal roku 2011 v prostorech Slovenského institutu v Praze, se od roku 2014 realizuje v GASK.

U příležitosti slovenského předsednictví Rady Evropské unie v druhé polovině roku 2016 se bude konat velké výstavní shrnutí tohoto programu, představující všechny již uvedené umělce a teoretiky umění, jakož i další, nové partnerské „dvojice“. Prezentace zachytí pluralitní panorama současné slovenské výtvarné scény a její interpretace napříč generacemi a uměleckými programy zúčastněných autorů. Akce se realizuje ve spolupráci mezi GASK, Středočeským krajem, Ústavem dějin umění slovenské akademie věd a Bratislavským samosprávným krajem. Výstava bude doprovázena reprezentativní knižní publikací vydanou uměleckým nakladatelstvím Kant.

Záštitu nad výstavou převzal hejtman Středočeského kraje Miloš Petera a předseda Bratislavského samosprávného kraje Pavol Frešo.

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22