Vítejte

States of mind /Beyond the image - interventions and innovations

From December 2017 onwards, our permanent collection is being shown in a fresh reworking. Apart from a series of newly exhibited collection works, we are presenting new long-term loans, newly chosen aphorism accompanying individual themes and two new pair of states of mind: independence / obsession and idealism / cynism.

Stanislav Diviš / Květy z ráje

Galerie Středočeského kraje (GASK) představuje samostatnou výstavu jedné z nejvýraznějších osobností současné malby Stanislava Diviše nazvanou Květy z ráje. V kurátorském výběru Ivana Neumanna nalezneme souhrnnou tvorbu autora za posledních deset let, která je rozdělena do sedmi tvůrčích cyklů. Výstavě dominují zářivé obrazy inspirované fantaskními florálními motivy, ale i malba inspirovaná kubismem či minimalistickou geometrií.

Vojtěch Horálek / Velké koupání

Vojtěch Horálek (*1983, Praha) uvede svou nejnovější tvorbu, navazující na jeho předchozí výstavu Sluneční lázně (Galerie kritiků, Praha), která se věnovala tématu slunění a vodních radovánek. Velké koupání neodkazuje k stejnojmennému obrazu Paula Cézanna, ale spíše k oblíbené volnočasové aktivitě 80. let 20.století.

 

V GASK dále najdete

Doprovodné programy pro tento týden

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22