Guided tours and seminars

Lektorské centrum pro Vás připravuje komentované prohlídky s kurátory nebo umělci, přednášky s odborníky a projekce filmů Severského filmového klubu. 

    Lektorské centrum GASK Zdeňku Pešánkovi každoročně, již od roku 2016, věnuje festival, intervenci nebo performance. Letošní nevyzpytatelná situace nám znemožnila promítnout se do veřejného prostoru. Pojďme na Zdeňka zavzpomínat alespoň tady v on-line prostoru, prostřednictvím uplynulých ročníků. Proto s námi sledujte Zdeňka!

    15/8/2020 (so) od 14.00 hodin_Letní komentovaná prohlídka jezuitskou kolejí, kterou povede knihovník GASK Petr Adámek a restaurátor Martin Kulhánek. V 15.00 hodin pak bude následovat prezentace o rekonstrukci jezuitské koleje během let 2004–2009 a o jejím „znovuzrození“ jako muzea umění.
    15/8/2020 (so) od 16.00 hodin_Komentovaná prohlídka výstavy Velké koupání. Výstavou vás provede autor Vojtěch Horálek a kurátorka výstavy Veronika Marešová.
    Místo setkání: Café Fatal / Délka programu: 30 minut / Vstupné: zdarma / Cílová skupina: studenti, dospělí a senioři
    15/8/2020 (so) od 16.30 hodin_Komentovaná prohlídka výstavy Stanislava Diviše Květy z ráje s autorem Stanislavem Divišem a kurátorem Ivanem Neumannem. Expozice prezentuje několik malířských cyklů včetně souboru Květy z ráje, který je inspirován zářivými vitrážemi francouzských gotických katedrál a dal název celé výstavě.

Doprovodné programy pro tento týden

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22